Skrzynki na listy i ich konstrukcja

Skrzynki na listy i ich konstrukcja

Skrzynki na listy można nazwać metalowymi pojemnikami, do których wrzuca się listy. Zwykle są one wykonane w prostokątnym kształcie ale można się też spotkać ze skrzynkami o mniej standardowym wyglądzie. Każda skrzynka powinna być wykonana ze solidnej blachy ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej, tak aby była odporna na rdzewienie i wandalizm. Niezbędnym wyposażeniem jest zamek patentowy, dzięki któremu dostęp ma tylko właściciel.

wymiary listówSkrzynki na listy muszą być też wyposażone w odpowiedni wrzutnik czyli otwór w jej górnej części do wrzucania listów. Wielkość wrzutnika decyduje o tym, jakiej wielkości listy zmieszczą się do skrzynki. Standardowe wymiary listów zostały oznaczone symbolami:

C4 (23 x 32,4 cm)
C5 (16,2 x 23 cm)
C6 (11,5 x 16,2 cm)
Niektóre skrzynki na listy mają dodatkowe wyposażenie jakim są tuby na gazety, powodują one że skrzynki nie są zapychane gazetami czy różnego rodzaju ulotkami reklamowymi. Warto więc przed zakupem zastanowić się czy nie warto byłoby wybrać ten sam model ale z tubą na gazety.

Poniżej przedstawiamy przykładowe skrzynki z naszej oferty. Aby przejrzeć całą ofertę zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

{products:84,86,90}